Gramy wyłacznie na żywo!
Irek Dudek

Shakin` Telegram

Jeśli chcesz być powiadamiany o najważniejszych depeszach dotyczących Shakin Dudi, skrupulatnie przygotowy- wanych przez Dział Propagandy i Czarnego P.R., zapisz się na Shakindudowy Telegram!

Zamawianie koncertów
Koncert Shakin Dudi

Depesze

Korekta

26-04-2007 | dusza

Wszystkich, którzy ustawili się w kolejce po DVD informujemy, że niestety premiera uległa przesunięciu (oczywiście jak zwykle z przyczyn niezależnych). Przepraszamy. DVD ukaże się 14 maja.

Ty wciąż taki sam od 30 lat

16-04-2007 | remi

Ty wciąż taki sam od 30 lat

23.04.2007r. ukaże się pierwsze DVD Ireneusza Dudka "Ty wciąż taki sam od 30 lat". Ciekawe, skąd taki tytuł :) Lepiej już teraz ustawcie się w kolejce przed sklepem muzycznym. Wydawnictwo obejmuje wszystkie wcielenia Irka Dudka, oczywiście z Shakin` Dudi na czele. Bo tak naprawdę Dudek najlepiej sprawdza się na żywo. Jako muzyk, jako showman, jako lider.

Nowe przesłuchanie

16-04-2007 | dusza

Dziękujemy za udział w poprzedniej ankiecie. Fajnie, że "Anthology" została dobrze przyjęta. No to w ramach ćwiczeń intelektualnych ruszamy z nową ankietą.

Cały ten Dudek!

13-11-2006 | remi

Cały ten Dudek!

Wreszcie jest! Tajemniczy box, a w nim zamknięty życiorys legendy polskiego bluesa i rock`n`rolla. Jedenaście płyt z bluesem, boogie, neo swingiem, rock`n`rollem. Jedenaście płyt, które łączy osoba Irka Dudka - wokalisty, showmana, wirtuoza harmonijki, lidera big bandu. Ba, nawet skrzypka. Jest tu wszystko - od prostych, pastiszowych piosenek po rozbudowane aranżacje na big band i orkiestrę smyczkową. Od "Ziuty" po bluesowe standardy. Obok wydanych już albumów ("Złota Płyta", "No.1", "The Dudis", "Nowa Płyta", "Irek Dudek - Symphonic Blues - Live In Subway", "Platynowa Płyta", "Shakin Dudi - Swing Revival", "Płyta Roku") są tutaj materiały wcześniej nie publikowane: nagrania z rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu (1976 r.) i Katowicach (1983 r.) jak również z Festiwalu w Opolu (1986 r.) i XIII edycji Rawy Blues (2003 r.). Wszystkie nagrania zremasterowane! Żywa, szczera muzyka. Nie tylko dla miłośników bluesa, nie tylko dla fanów "Au sza la la la".

Żywy Żywiec

09-09-2006 | dusza

Żywy Żywiec

Shakin Dudi został zaproszony do wzięcia udziału w oficjalnym koncercie z okazji 150-o lecia Browaru Żywiec. Zgodnie ze scenariuszem zespół zagrał 3 utwory. "Stanowczo za mało" - to najczęstsze komentarze po występie.
Przypominamy fanom poważniejszej wersji Irka Dudka (tej bluesowej), że 7 października w katowickim Spodku odbędzie się kolejna Rawa Bluuuuuues...

Tort

24-06-2006 | dusza

Shakin Dudi grało w Kielcach. Jak zwykle, fantastyczna publika i dobry koncert. Jedynym wyjątkiem był statyczny, kulejący Dusza. Jak twierdzi, nadal odczuwa skutki koncertu w Tczewie. Iii, pewnie symuluje... W drodze powrotnej zespół zatrzymał się w sympatycznej, greckiej restauracji przed Zawierciem. Pomimo późnej pory i pomimo odbywającego się w niej wesela, został nakarmiony i napojony. Przy stole, jak to zwykle, muzycy snuli kombatanckie wspomnienia z czasów, gdy byli piękni i młodzi. Irek przypomniał sobie, jak to Dusza wykonał w pewnym klubie nocnym "Love me Tender". Od słowa do słowa, zespół postanowił zrobić niespodziankę młodej parze. Weszli na salę, ktoś ich zapowiedział. Ludzie najpierw nie zareagowali, myśleli, że to żart. Szczególnie, że Shakin Dudi był ubrany w T-Shirty, a nie w garnitury. Ale podniósł się pierwszy gość, przypatrzył. Potem następny, potem następni... "Rany, to naprawdę Dudek". I poleciała "Ziuta" i :Au sza la la la". Irek nie musiał się specjalnie wysilać, bo tekst znała cała sala. I tak zespół zapracował na kawałek pysznego, weselnego tortu ...

Zawiodły hamulce

22-06-2006 | dusza

W czasie ostatniego występu Shakin Dudi ( w Tczewie) Dusza wpadł w poślizg niekontrolowany, wywinął orła i zaliczył tzw. glebę. A wszystko to w trakcie solówki (której nie przerwał). Efekt? Zwichnięcie drugiego stopnia, 2 tygodnie rekonwalescencji. Ostrzegamy - rock`n`roll jest groźny dla zdrowia!

Literatura jak najbardziej piękna

01-06-2006 | dusza

Irek Dudek na łamach książki! Nie będzie to jednak romans, ani powieść sensacyjna. Znany dziennikarz muzyczny Marcin Babko rozpoczął zbieranie materiałów do biograficznej książki poświęconej Dudkowi. Książka ukaże się w październiku 2007 r nakładem wydawnictwa In Rock.

Dzieła zebrane

01-06-2006 | dusza

To naprawdę dobra wiadomość. Szczególnie w świetle wyników ostatniej ankiety (za udział dziękujemy). Jak się okazuje, większość z Was nie ma nagrań ani na CD, ani w wersji cyfrowej (te można ściągnąć z melo.pl). Po miesiącach poszukiwań, negocjacji i przygotowań przyszedł czas na konkret. Jesienią tego roku nakładem Metal Mind Productions ukaże się antologia utworów Irka Dudka. Box będzie zawierać 11 lub 12 płyt, w tym te najbardziej znane :"Złotą płytę", "The Dudis", czy "Irek Dudek Nr 1". Oprócz nich znajdą się też nagrania unikatowe, wcześniej nie publikowane. O wszystkich szczegółach dotyczących tego wydawnictwa będziemy na bieżąco informować.

Rzępolimy

01-06-2006 | dusza

Shakin Dudi zagrał ostatnio kilka koncertów, m.in. w Stalowej Woli i Jeleniej Górze. W czerwcu można nas usłyszeć m.in. w Kielcach i Tczewie.Potem miesiąc wakacji. Hurra!

Więcej depesz: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]
IrekDudek.pl Rawa Blues Festival
Copyright © 2004-2014 Shakin' Dudi
webdesign / cms / admin: Remigiusz Orowski